Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
67924

Krievijas zinātnieki strādā pie glābiņa aknām
Apskatīt komentārus (0)


04.08.2016


Sibīrijas Valsts medicīnas universitātes speciālisti ir sākuši pētījumu, kura objekts ir preparāts aknu detoksikācijas sistēmas aktivizēšanai hronisku hepatītu gadījumos, vēstīts minētās universitātes mājaslapā. Zinātnieki skaidro, ka dažādu slimību laikā fermentu sistēmas tiek nomāktas un aknu detoksicēšanās funkcija samazinās. Šo traucējumu korekcijas galvenā metode ir aknu citohromu P-450 indukcija – to biosintēzes un aktivitātes palielināšana zāļu iedarbības iespaidā. Taču šodien zāļu tirgū piedāvātajiem citohroma P-450 induktoriem ir blaknes, kas apgrūtina šī preparāta lietošanu. Jaunajam ārstniecības līdzeklim vajadzētu atrisināt minētās problēmas.
"Zāles ir aktuālas tiem, kuriem veic ķīmijterapiju, ir hroniski hepatīti, pirms cirozes stāvoklis. Preparāts labvēlīgi ietekmē aknas, paaugstina slimnieku dzīves kvalitāti un pagarina dzīvildzi," stāstīja Sibīrijas Valsts medicīnas universitātes projekta vadītājs, universitātes Centrālās zinātniski pētnieciskās laboratorijas vadošais zinātniskais Mihails Belousovs.
Pirmsklīnisko pētījumu veikšanai Krievijas Federācijas Izglītības un zinātnes ministrija piešķīrusi 33 miljonus rubļu, vēl 11 miljoni ieguldīti no piesaistītiem līdzekļiem.
Lai pabeigtu pētījumu, zinātniekiem vajadzēs divus gadus. Darbojošos vielu sintezējuši Baškīrijas medicīnas universitātes līdzstrādnieki.
Vairāk lasiet krievu valodā «Российские учёные работают над уникальным лекарством»
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA