Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
103570

Lielbritānija ir tuvu mērķim, lai apturētu HIV izplatību valstī
Apskatīt komentārus (0)


10.12.2018


Lielbritānija ir tuvu mērķim, lai apturētu HIV izplatību valstī, liecina jaunākie dati par vīrusa diagnosticēšanu un ārstēsanas efektivitāti, raksta Guardian, atsaucoties uz Anglijas Sabiedrība veselības aizsardzības (Public Health England, PHE) atskaiti.
Speciālisti ziņo, ka aizvadītajā gadā valstī uzskaitīti 102 tūkstoši cilvēku, kas dzīvo ar HIV, no kuriem 8% nezināja savu statusu.
Atgādinām, ka jau 2016. gadā ANO Ģenerālās asamblejas augsta līmeņa sanāksmē tika pieņemta politiska deklarācija par cīņu ar HIV/AIDS, ko atbalstīja 193 valstis. Tas bija "steidzams plāns" – stratēģija "90-90-90", saskaņā ar kuru līdz 2020. gadam 90% cilvēku, kas dzīvo ar HIV, vajadzētu zināt par savu statusu, 90% no viņiem – saņemt ārstēšanu un 90%, kas saņem terapiju, virusa slodzei jābūt samazinātai līdz "nullei". Tikai īstenojot nospraustos uzdevumus HIV epidēmijas beigas pasaulē būs iespējams sasniegt līdz 2030. gadam.
Šī gada jūlijā UNAIDS paziņoja, ka Botsvānā, Kambodžā, Dānijā, Svazilendā, Namībijā un Nīderlandē ir sasniegti noteiktie rādītāji 90-90-90, bet vēl septiņas valstis ir tuvu tiem.
PHE ziņo, ka Lielbritānija pievienojusies to valstu skaitam, kas pirms laika sasniegušas rezultātu 90-90-90. Valsts rādītāji ir sasnieguši 92% diagnostikā, 98% ārstēšanā un 97% sasniegti vīrusa slodzes nomākšanā.
*****************************
Source Guardian: «UK meets UN target in drive to end HIV epidemic» | https://www.theguardian.com/society/2018/nov/29/uk-meets-un-target-end-hiv-epidemic-unaids-public-health-england |
<... More than 90% of cases are diagnosed, on treatment and virally suppressed, Public Health England says
The UK has hit a significant UN target on the way to ending the HIV epidemic by succeeding in diagnosing and effectively treating more than 90% of people with the virus.
Public Health England said there were an estimated 102,000 people with HIV in the UK last year, of whom 8% – 8,200 – were believed to be unaware of their infection.
UNAids has set a “90-90-90” target for every country, challenging health authorities to diagnose more than 90% of people with HIV, put 90% on treatment and ensure 90% experience viral suppression, meaning the amount of HIV in their body being kept so low by antiretroviral drugs they are not infectious to others.
In July UNAids said Botswana, Cambodia, Denmark, Swaziland, Namibia and the Netherlands had reached the 90–90–90 targets and seven more countries were on track to get there.
The UK has now joined their ranks, PHE announced, with 92% diagnosed, 98% of those diagnosed on treatment and 97% on treatment virally suppressed. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA