AKTUALITĀTES
   
57171

Ministra viedi vārdi
Apskatīt komentārus (0)


29.04.2015


Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs uzdevis valsts sekretārei Solvitai Zvidriņai kopīgi ar nozares speciālistiem darba grupā izvērtēt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību onkoloģiskajiem pacientiem, ņemot vērā gaidīšanas rindas uz valsts apmaksātiem diagnostiskajiem izmeklējumiem, ārstu speciālistu konsultācijām, kā arī ārstēšanu.
Kopš gada sākuma veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšanai onkoloģisko slimību pacientiem, noteikts, ka pirmā onkologa vai hematologa konsultācija pacientam ir jānodrošina ne vēlāk kā 10 darba dienu laikā no brīža, kad persona ir vērsusies ārstniecības iestādē. Diemžēl tas nav uzlabojis onkoloģisko pacientu situāciju, jo uz izmeklējumiem, kas ir būtiski turpmākās ārstēšanas noteikšanai un uzsākšanai, ir jāgaida mēnešiem ilgi (piemēram, RAKUS Latvijas Onkoloģijas centrā -  līdz pat oktobra beigām).
Darba grupas uzdevums ir noskaidrot „zaļā koridora” funkcionalitāti, iemeslus, kādēļ pacienti pēc skrīninga izmeklējumiem netiek virzīti ārstēšanas saņemšanai paātrinātā kārtībā (caur „zaļo koridoru”), kā arī piedāvāt situācijas risinājumus.
Tāpat darba grupai uzdots piedāvāt risinājumus onkoloģisko pacientu rindu menedžēšanai, ņemot vērā, ka katrā ārstniecības iestādē rindas uz izmeklējumiem vai ārstēšanu ir atšķirīgas. Vienlaikus būtu jārada mehānisms datu apmaiņai starp ārstniecības iestādēm, lai no valsts puses nebūtu jāapmaksā atkārtoti izmeklējumi pacientam, ja kādā ārstniecības iestādē šādi izmeklējumi jau ir veikti.
„Līdzekļu nepietiekamība veselības aprūpē nevar būt par vienīgo argumentu problēmas nerisināšanai. Sagaidu konkrētus priekšlikumus no Nacionālā veselības dienesta, kā onkoloģisko pacientu situāciju iespējams uzlabot,” norāda veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs.
( Veselības ministrijas majaslapa, www.vm.gov.lv )
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv