AKTUALITĀTES
   
80630

Narkotiku pārdozēšanas izraisīto nāves gadījumu skaita ziņā Igaunija ir pirmajā vietā ES
Apskatīt komentārus (0)


31.08.2017


Uz 2017. gada 1. augustu Igaunijā reģistrēts 151 jauns HIV inficēšanās gadījums, kas ir par aptuveni 25% vairāk, nekā pērn pirmajos septiņos mēnešos (121 inficētais).
Skaidrs, ka Igaunijā aug nepieciešamība pēc kaitējuma mazināšanas centriem, lai varētu konsultēt narkotiku atkarīgos un viņu tuviniekus, nosūtīt viņus ārstēties un izplatīt sterilas šļirces HIV infekcijas profilaksei. Kaitējuma mazināšanas centriem ir arī liela loma, lai novērstu pārdozēšanu. Centra darbinieki apmāca, kā jālieto dzīvību glābjošais antidota naloksons, bet pēc apmācībām preparātu izplata narkotiku atkarīgajiem un viņu tuviniekiem.
Tagad Igaunijā strādā 12 kaitējuma mazināšanas stacionārie centri, turklāt sterilus injicēšanas piederumus izplata vēl 18 vietās, dodoties izbraukumos.
Ir palielinājies nāves gadījumu skaits pārdozēšanas dēļ. Ja pērn piecos pirmajos mēnešos no pārdozēšanas nomira 39 cilvēki, tad šā gada tajā pašā periodā ir jau 54 mirušie. Pārdozēšanas izraisīto nāves gadījumu skaita ziņā Igaunija ir pirmajā vietā Eiropas Savienībā.
Pilns raksts krievu valodā saitē  http://rus.err.ee/612154/za-god-kolichestvo-vich-inficirovannyh-v-jestonii-vyroslo-na-chetvert
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv