Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
107549

Sods par neārstēšanos Tadžikistānā
Apskatīt komentārus (0)


13.08.2019


Augusta sākumā Tadžikistānas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 119. pantā tika ieviesti labojumi, kas stājās spēkā kopš publicēšanas brīža valdības informatīvajā izdevumā.
Tagad slimniekiem, kuri atteiksies no obligātās medicīniskās pārbaudes, izmeklējumiem un ārstēšanas, kā arī ignorēs medicīnas darbinieku brīdinājumus, tiks piespriests naudas sods – no 20 līdz 30 soda vienību.
Saskaņā ar likumu, gadījumos, kad kāds pilsonis slimo ar infekcijas slimību, kas var būt apdraudējums apkārtējiem, tiem ir obligāti jāvēršas tiesībsargājošās vai tiesu institūcijās, lai tās varētu atbilstoši rīkoties.
Valsts pārvaldes iestādes uzskata, ka šāda rīcība un sodi palīdzēs apturēt infekcijas slimību izplatību. Taču eksperti ir pārliecināti, ka pret šīs kategorijas slimniekiem vērstie sodi vēl vairāk pasliktinās viņu neaizsargātību, jo pārsvarā tie ir mazturīga iedzīvotāju daļa.
Veselības aizsardzības jomas pārstāvji atzīmē, ka Tadžikistānā radīti apstākļi, lai bez maksas ārstētu ar infekcijas slimībām slimojošos, tajā skaitā tuberkulozes slimniekus, bet pilsoņiem ir pienākums izmantot šo iespēju savas un apkārtējo veselības drošības dēļ.
Lasīt vairak krievu valodā: Радио Свобода | Абдулло Ашуров | «В Таджикистане больным туберкулезом и ВИЧ, которые уклоняются от лечения, грозит штраф» | https://rus.ozodi.org/a/30106957.html |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA