Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Tā tagad runā Daiga Behmane, kaut 2009. gadā pati apstiprināja HIV ārstēšanas slieksni <200 CD4 šūnas
Apskatīt komentārus (0)


16.07.2012


17. un 18. maijā Baltijas valstu mediķi apsprieda situāciju reģionā. Trīs ārsti no Baltijas valstīm un nevalstisko organizāciju pārstāvji Rīgā konferencē “Rūpes par HIV pacientiem Baltijas valstīs – kopīgais un atšķirīgais” diskutēja par situāciju, kāda ir ar HIV ārstēšanu, sarežģījumiem, ar ko jāsastopas, kā arī kopīgi centās atrast risinājumus, lai nodrošinātu labāku piekļuvi ārstēšanai.
Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas pārstāve D. Behmane konferences dalībniekiem paskaidroja, ko nozīmē jēdziens “veselības ekonomika”.
No 2006. gada līdz 2007. gadam veiktajās izpētēs atklājās, ka 41% pacientu Latvijā ārstēšanos uzsākuši par vēlu, līdz ar to pieauga samaksa par medicīniskajiem pakalpojumiem. “Galvenais iemesls, kāpēc pieaug izmaksas par HIV infekcijas ārstēšanu, ir ārstēšanas procesa uzsākšana slimības vēlīnā stadijā, kas nozīmē ārstēšanās izmaksu pieaugumu. Ja ārstēties uzsāk, kad CD4 šūnu skaits ir mazāk par 350, tad ārstēšana izmaksās 290 eiro mēnesī. Bet gadījumā, kad CD4 šūnu skaits ir zemāks par 200,  izmaksas par ārstēšanu pieaug līdz 1200 eiro mēnesī,” stāstīja Latvijas pārstāve.
Rakstu “HIV ārstēšanas tendences Baltijas valstīs” pilnībā krievu valodā (jo informācijas latviešu valodā no konferences rīkotājiem nav) lasiet:
http://www.zivgydymas.lt/ru/lecenie-viz/lekarstva/104-tendentsii-lecheniya-vich-v-baltijskikh-stranakh
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA