Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
104939

Tagad acīmredzot vajadzēs pārskatīt pret HIV cīņas stratēģijas
Apskatīt komentārus (0)


21.02.2019


Francijas zinātnieki nesen atklājuši, ka makrofāgi, kas atrodas urīnizvadkanāla (uretras) audos, var spēlēt daudz nozīmīgāku lomu HIV šūnu rezervuāru darbībā, un šo imūnšūnu daudzums ir apbrīnojami liels.
Kā atzīmē speciālisti, tieši šūnu rezervuāru esamība, kas satur "latento" HIV, ir galvenais šķērslis infekcijas likvidēšanas vai izārstēšanas ceļā.
Rezervuāri ir imūnsistēmas inficētās šūnas, kas antiretrovīrusu preparātu iedarbības ietekmē nespēj organismā vairot vīrusu. Bet tiklīdz medikamenta koncentrācija asinīs ievērojami samazinās, HIV atkal aktivizējas.
Vairums pētījumu šajā jomā centrējas galvenokārt uz T-limfocītiem, kas, kā iepriekš tika uzskatīts, ir svarīgākās imūnsistēmas šūnas, uz kurām "mērķē" HIV.
Franču zinātnieki nolēma izvēlēties citu ceļu. Viņi veica urīnizvadkanālu audu izpēti 20 vīriešiem ar HIV, kas saņem antiretrovīrusu terapiju un kuriem ir nenoteikta vīrusu slodze.
Viens no galvenajiem pētījuma mērķiem bija gūt apstiprinājumu tam, ka HIV ģenētiskais materiāls, kā arī noteikts vīrusa štammu apjoms, kas izplatās organismā pēc ARVT lietošanas, rodas no cita, iepriekš neatklāta šūnu rezervuāra, kas atšķiras no T-šūnas. Turklāt speciālistu uzdevums bija atrast apstiprinājumu tam, ka makrofāgi ir vienas no pirmajām imūnsistēmas šūnām, ko HIV inficē dzimumkontakta laikā. Pētījuma procesā zinātnieki atklāja HIV genomu makrofāgos, bet ne T-limfocītos. Bez tam, pēc viņu datiem, par spīti prognozēm, vīruss pēc reaktivācijas izstrādājās tikai makrofāgos, bet ne T-limfocītos.
Visbeidzot, mikrobiologi makrofāgus, kas satur slēptus rezervuārus, raksturojuši kā jaunu imūnšūnu apakštipu, un atzīmēja, ka to apjoms bijis ievērojami augstāks pētījuma grupas dalībniekiem.
Atšķirībā no zinātnieku vidē izplatītām teorijām, saskaņā ar kurām HIV rezervuāri, kā tika uzskatīts iepriekš, atrodas tikai T-limfacītos, tagadējie pētījumi pirmoreiz parādīja, ka galvenie HIV reaktivējamie rezervuāri atrodas tieši cilvēka šūnu makrofāgos.
Tagad acīmredzot vajadzēs pārskatīt pret HIV cīņas stratēģijas.
***************************
Source: «HIV-1 reservoirs in urethral macrophages of patients under suppressive antiretroviral therapy» | https://www.nature.com/articles/s41564-018-0335-z
<... Human immunodeficiency virus type 1 (HIV-1) eradication is prevented by the establishment on infection of cellular HIV-1 reservoirs that are not fully characterized, especially in genital mucosal tissues (the main HIV-1 entry portal on sexual transmission). Here, we show, using penile tissues from HIV-1-infected individuals under suppressive combination antiretroviral therapy, that urethral macrophages contain integrated HIV-1 DNA, RNA, proteins and intact virions in virus-containing compartment-like structures, whereas viral components remain undetectable in urethral T cells. Moreover, urethral cells specifically release replication-competent infectious HIV-1 following reactivation with the macrophage activator lipopolysaccharide, while the T-cell activator phytohaemagglutinin is ineffective. HIV-1 urethral reservoirs localize preferentially in a subset of polarized macrophages that highly expresses the interleukin-1 receptor, CD206 and interleukin-4 receptor, but not CD163. To our knowledge, these results are the first evidence that human urethral tissue macrophages constitute a principal HIV-1 reservoir. Such findings are determinant for therapeutic strategies aimed at HIV-1 eradication. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA