Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 

2014. Aprīlis

<--  1 2 ...  --> 

30.04.2014

NRA.lv: Skrējiens bijis pārāk ātrs

Tieši pirms gada pacienti publiskā akcijā pie valdības mājas «skrēja pēc veselības» un aicināja valdību izlasīt Veselības ministrijas ziņojumu par situāciju veselības aprūpē, kurā skaidri un gaiši bija raksturota ārstēšanas pieejamība C hepatīta pacientiem. Pacientu moto bija «skriet lēni, lai valdība paspētu saprast...». Šogad pacienti devās gājienā pēc veselības, jo acīmredzot skrējiens tomēr bijis pārāk ātrs.

Lasīt vairāk ...

29.04.2014

Veselības ministrija: 23% pacientu no kopējā vīrushepatīta C pacientu skaita zāles ir kompensētas 100% apmērā

Kā viens no pasākumiem, kam Veselības ministrija šobrīd veic aprēķinus un plāno iekļaut jaunajās politikas iniciatīvās 2015. gadam, ir kompensācijas apmēra atjaunošana tām diagnozēm, kurām tas tika samazināts 2009. gadām, kā arī kompensācijas apmēra palielināšana līdz 100% zālēm hroniska vīrushepatīta C ārstēšanai, kam tiks pieprasīti papildu finanšu līdzekļi 2015. gadā un turpmākajos gados.

Lasīt vairāk ...

28.04.2014

Valsts nostāja: cilvēks jāpiemēro normatīvajiem aktiem

Preses paziņojums. Biedrība «Apvienība HIV.LV», kas pārstāv cilvēku ar hroniskām infekciju slimībām intereses, rīko akciju „Gājiens pēc veselības” 2014. gada 29. aprīlī. Akcijas mērķis ir atgādināt Veselības ministrijai un Ministru kabinetam par 2013. gada Informatīvo ziņojumu "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā", kas līdz šim nav vainagojies ar pacientiem taustāmiem rezultātiem.

Lasīt vairāk ...

28.04.2014

Vēstules L. Straujumai un I. Circenei par finansējumu zāļu iegādes kompensācijas sistēmai

Jau vairākus gadus pēc kārtas zāļu iegādes kompensācijas sistēma cieš badu, jo piešķiramais finansējums ir nepietiekams, neatbilst hronisku pacientu skaita pieaugumam un vajadzībai pēc jaunajām zālēm; pacientu līdzmaksājumi, neskatoties uz Nacionālā Veselības dienesta pūlēm tos samazināt, ir lieli un iecērt liktenīgus robus ģimeņu un vientuļu cilvēku budžetos. Sākumā atrunāšanās bija "Krīze". Tad krīze bija izsludināta par beigušos, bet nāca atrunāšanās "Valsts budžeta deficīts" un "Māstrihtas kritēriji". Tad euro tika ieviests un tagad mēs dzirdam vārdus "Jaunā ģeopolitiskā situācija". Papildu finansējums ir jāpiešķir, pacienti uz to cer! Piepildiet cerību. Punkts.

Lasīt vairāk ...

27.04.2014

Par veiksmēm un neveiksmēm

Abos „Bostonas pacientos”, kuriem tika transplantētas cilmes šūnas, un kuriem pārtrauca terapiju, pēc laika HIVīruss tomēr ir uzrādījies. Zema CD4/CD8 attiecība (<1) vecākos HIV-negatīvajos cilvēkos ir saistīta ar palielinātu saslimstības/mirstības risku. Daļa ART lietojošo HIV-pozitīvo pieaugušo nespēj uzlabot šo attiecību pat pie normāla CD4 šūnu skaita.

Lasīt vairāk ...

26.04.2014

Dāvids Luiss kļuvis par labas gribas sūtni cīņā pret AIDS 

Londonas futbola komandas "Čelsija" un Brazīlijas izlases futbolists Dāvids Luiss ir kļuvis par ANO labas gribas sūtni HIV un AIDS apkarošanas jautājumos. Pasaules čempionāta futbolā priekšvakarā Luiss tika iecelts par labas gribas sūtni, lai apvienotu jaunu dalībnieku spēkus cīņā pret AIDS.

Lasīt vairāk ...

24.04.2014

Būsim pirmie

Ārste Inga Januškeviča: "Tuvāko trīs – piecu gadu laikā Latvija HIV reģistrēto pacientu skaita ziņā Baltijas valstīs būs pirmajā vietā. Šobrīd līdere ir Igaunija, jo valsts, apzinoties problēmu, rūpīgāk veic HIV pacientu uzskaiti, viņa norāda, kamēr Latvijā ir pietiekami daudz nereģistrētu HIV slimnieku."

Lasīt vairāk ...

21.04.2014

Veselības ministrijas neparedzētie gadījumi

Likuma izpratnē neparedzēts gadījums ir tāds, kam būtu jāpiešķir nauda no valsts naudas maka, ir katastrofu un dabas stihiju seku novēršana un radīto zaudējumu kompensēšana, kā arī īpaši nacionāli nozīmīgi pasākumi. Veselības ministrija iesniegusi valdībai pieprasījumu pēc papildu finansējuma gandrīz 14 miljonu eiro apmērā, lai to novirzītu slimnīcām un pacientu iemaksu samazināšanai. Veselības ministre Ingrīda Circene: „Valsts budžeta prioritāšu noteikšana ir valdības kopīgs lēmums, tāpēc esmu atkārtoti informējusi par veselības nozarē akūti trūkstošajiem līdzekļiem. Mūsu galvenā prioritāte ir pacientu līdzmaksājumu mazināšana.”

Lasīt vairāk ...

16.04.2014

Likumprojekts: Krievijā ar AIDS slimajiem vajadzēs nodot pirkstu nospiedumus

Ar bīstamām slimībām inficētajiem, kā arī personām, kas slimo ar AIDS, liks nodot pirkstu nospiedumus. "Šādas slimības jāfiksē un jāapseko, bet ar tām saslimušie jākontrolē, lai viņi nevarētu inficēt citus", saka likumprojekta autors.

Lasīt vairāk ...

15.04.2014

Naloksons automātiskajā ierīcē

ASV akceptēta medicīniskā iekārta Evzio, kas cilvēkam automātiski ievada nepieciešamo naloksona devu, ko izmanto kā pretindi, kad pārdozētas opiātu grupas narkotikas.

Lasīt vairāk ...

15.04.2014

Divi jaunumi

Jaunajam ķīniešu augu preparātam ir ievērojams potenciāls, lai ārstētu C hepatītu. Jaunais zāļu salikums bez interferona un ribavirīna terapijā izrādījās efektīvs C hepatīta ārstēšanā.

Lasīt vairāk ...

15.04.2014

Jums taču ir aptieku lojalitātes kartes. Veselības ministrija aizliegs tās. Toties ieviesīs obligātas signatūras recepšu zālēm

Veselības ministrija vēlas papildināt MK Noteikumus Nr. 288 ar jaunu punktu: "Aptiekas klientu piesaiste, izmantojot klientu lojalitātes programmas, tajā skaitā klientu lojalitātes kartes un citas aktivitātes, kas veicina zāļu, uztura bagātinātāju un citu aptiekas izplatīt atļauto preču lietošanu, ir aizliegta."

Lasīt vairāk ...

15.04.2014

Apvienības HIV.LV vēstule Nacionālajam Veselības dienestam

Par HIV infekcijas diagnostikas, ārstēšanas un profilakses klīnisko vadlīniju ieviešanu klīniskajā praksē.

Lasīt vairāk ...

13.04.2014

Jaunas vadlīnijas ar C hepatītu inficēto personu skrīningam un ārstēšanai

Pasaules veselības organizācija (PVO) prezentējusi jaunas vadlīnijas hroniskā C hepatīta atklāšanā un ārstēšanā.

Lasīt vairāk ...

13.04.2014

Ministru prezidenta birojs uzdod Veselības ministrijai sniegt atbildi

C hepatīts ir nopietna problēma gan sabiedrības veselībai, gan veselības aprūpei. Pašreizējā sistēma, kad valsts apmaksā 75% no zāļu iegādes cenas, neveicina inficēto cilvēku vēlmi ārstēties. Tomēr kompensācijas apmēra paaugstināšana gadu no gada tiek atlikta. Tikmēr potenciālo pacientu skaits arvien pieaug: janvārī un februārī reģistrēti 278 jaunatklāta hroniska C hepatīta gadījumi. Ministru prezidenta birojs uzdod Veselības ministrijai sniegt atbildi uz Apvienības HIV.LV vēstuli. Jautājums: vai šoreiz mēs dzirdēsim no Veselības ministrijas kaut ko jaunu? Kurš grib noslēgt derības?

Lasīt vairāk ...

11.04.2014

Jauns AGIHAS projekts

Biedrība „Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem" (AGIHAS) ievieš Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros atbalstīto projektu „Neesi vienaldzīgs! Iesaisties!”

Lasīt vairāk ...

10.04.2014

Lasīt vairāk ...

10.04.2014

GSK izglītojoši informatīvs pasākums žurnālistiem „Brokastis ar ekspertu”

"GlaxoSmithKline Latvia" organizētais izglītojoši informatīvs pasākums žurnālistiem par tēmu "Vai Latvijā varam sagaidīt HIV epidēmiju, neuzlabojot HIV pacientu aprūpi?" norisināsies 15. aprīlī.

Lasīt vairāk ...

09.04.2014

Pilsētu veselības profili

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina iedzīvotāju iepazīstināšanu ar Latvijas pašvaldību veselības profiliem. SPKC speciālisti piedāvā uzzināt vairāk par Jēkabpils un Daugavpils iedzīvotāju veselību. Saslimstībā ar HIV/AIDS Jēkabpilī ir zemāka nekā vidēji Latvijā, tomēr saslimstībai ar HIV ir tendence pieaugt. Saslimstība ar HIV/AIDS Daugavpilī ir zemāka nekā vidēji Latvijā.

Lasīt vairāk ...

07.04.2014

"Bezmaksas" un "par samaksu" salīdzinājumā

Igaunijā ir orientējoši 20 000 ar C hepatītu inficējušos (~1,5% iedzīvotāju). C hepatīta ārstēšana Igaunijā ir pilnībā bez maksas, tomēr tikai aptuveni 400 cilvēku gadā sāk ārstēties. Latvijā katru gadu ārstēšanos uzsāk vidēji 1000 cilvēku, turklāt pacients apmaksā 25% no zāļu cenas.

Lasīt vairāk ...

<--  1 2 ...  --> 
Pēc datuma
2021 (3)   
2020 (114)   
2019 (313)   
2018 (352)   
2017 (354)   
2016 (341)   
2015 (337)   
2014 (322)   
Decembris (41)   
Novembris (22)   
Oktobris (31)   
Septembris (28)   
Augusts (27)   
Jūlijs (30)   
Jūnijs (22)   
Maijs (14)   
Aprīlis (25)   
Marts (33)   
Februāris (22)   
Janvāris (27)   
2013 (371)   
2012 (386)   
2011 (430)