Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 

2018. Oktobris

<--  1 2 ...  --> 

31.10.2018

365 vietā 12

Vienreizējas ikmēneša injekcijas HIV ārstēšanai izrādījušās tikpat efektīvas kā ARV-preparāti, kas jālieto katru dienu.

Lasīt vairāk ...

31.10.2018

Nenosakāmu – trīs mēnešu laikā

Nenosakāmas vīrusu slodzes sasniegšana absolūti visiem pacientiem trīs mēnešu laikā pēc HIV diagnozes noteikšanas – tam vajadzētu būt oficiāli pasludinātam mērķim ASV Nacionālajā HIV/AIDS stratēģijā.

Lasīt vairāk ...

30.10.2018

Veselības aprūpes reformu varētu atlikt

Lasīt vairāk ...

29.10.2018

Neapcērp mani! Man ir tiesības uz bezmaksas veselības aprūpi. Es negribu mirt!

AIDS fondu ACT UP London un NHS Anti-Swindle Team aktīvisti sarīkoja akciju filmas "Bohēmista rapsodija" pirmizrādes laikā Londonā. Filma stāsta par grupas "Queen" solistu Frediju Merkūriju. Tiesību aizstāvji bija uzvilkuši T-kreklus ar uzrakstiem: "Fredijs Merkūrijs bija HIV-pozitīvs migrants!", "Pirmskontakta profilakse glābj dzīvību" un vēl citiem. Mītiņa organizētāji centās pievērst uzmanību vienai no neaizsargātākajām cilvēku grupām – migrantiem ar HIV statusu. Aktīvisti protestēja pret Lielbritānijas Veselības aizsardzības nacionālā dienesta plāniem samazināt izdevumus, kas paredzēti medicīniskā palīdzības sniegšanai bēgļiem.

Lasīt vairāk ...

29.10.2018

Garā aste

Sievietēm pirmskontakta profilakses injicējamā preparāta kabotegravīra efekts ir ilgāks nekā vīriešiem. Taču ilgstošs injicējamā kabotegravīra efekts vienlaikus var kļūt par zāļu rezistences veidošanās iemeslu.

Lasīt vairāk ...

27.10.2018

Par patieso HIV infekcijas izplatību Latvijā

Eiropas pētījums par HIV matemātisko modelēšanu un HIV testēšanas aktivitāšu izmēģinājumiem riska grupās notika trīs gadus ar mērķi veicināt jaunu HIV inficēšanās gadījumu ierobežošanu, paaugstinot par savu slimību informēto personu īpatsvaru un veicinot aprūpes pieejamību. Anda Ķīvīte: “Neatklātas HIV infekcijas gadījumā saslimušais ne tikai nesaņem medicīnisko palīdzību, bet arī turpina infekcijas tālāku izplatību, tādēļ svarīgs uzdevums ir vairākkārt saīsināt laiku no inficēšanās brīža līdz diagnosticēšanai”.

Lasīt vairāk ...

26.10.2018

GRT: Ļoti būtiska ir apkārtējo cilvēku sapratne un atbalsts

Prof. M. Taube norāda: “Psihiski traucējumi ir slimības, kurām ir bioloģiski, psiholoģiski un sociāli cēloņi. Šobrīd izpētīts, ka dažādu izpausmju un dažāda smaguma psihiskus traucējumus var piedzīvot katrs trešais Eiropas iedzīvotājs. Taču, pateicoties mūsdienu medicīnas attīstībai, lielāko daļu šo traucējumu iespējams sekmīgi ārstēt. Būtiski saprast, ka ārstēšanas procesā, gluži tāpat kā jebkuru citu slimību gadījumā, vislabākie rezultāti sasniedzami, ja palīdzība tiek saņemta iespējami ātrāk un ja saslimušais saņem apkārtējo atbalstu un sapratni.”

Lasīt vairāk ...

25.10.2018

Jaunumi veselības aprūpē

Lai reģistrētos pie ģimenes ārsta (ĢĀ), turpmāk jāizmanto vienotā veselības nozares elektroniskās informācijas sistēma e–veselība vai valsts pārvaldes pakalpojumu portāls. ĢĀ savā pacientu sarakstā obligāti jāpiereģistrē pacienti, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas ārsta darbības pamatteritorijā. ĢĀ praksē nodarbinātiem ārsta palīgiem un māsām ir tiesības izrakstīt pacientiem receptes kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču saņemšanai.

Lasīt vairāk ...

24.10.2018

Neziņas pilni

Nav iespējams uzzināt nedz faktus, nedz objektīvu skaidrojumu, kāda ir situācija veselības budžetā saistībā ar C hepatīta ārstēšanai paredzēto zāļu iegādes izdevumu kompensāciju. Sabiedrība nevar zināt vai pietiek naudas, vai ir budžeta deficīts, vai tomēr paliek pāri un atlikumu novirzīs kaut kādiem citiem mērķiem, par ko uztraucas mediķi un pacientu organizācijas.

Lasīt vairāk ...

22.10.2018

NRA skaidro

Pie mums nav pieņemts, ka cilvēki uz ielas stūra brīvi lieto narkotikas, narkomānijas izplatības ziņā mēs esam salīdzinoši tīra un mierīga valsts. Tikmēr ir vairāki vitamīni un minerālvielas, kas trūkst arī tiem, kuru pašsajūta ir laba.

Lasīt vairāk ...

21.10.2018

Vai taisnība, ka HIV inficētie, kuri lieto zāles, nevar inficēt citus?

Patlaban starp HIV pozitīviem narkotiku lietotājiem ar nenosakāmu vīrusu slodzi notiek ilgstoši pētījumi, vai infekciju iespējams nodot ar injekciju starpniecību, tātad jautājums – vai vīrusu iespējams šādā veidā nodot, - paliek atklāts. Taču, kas attiecas uz dzimumkontaktu, viss ir vienkārši: nenosakāma vīrusu slodze = nenododama HIV infekcija.

Lasīt vairāk ...

20.10.2018

Pasaules diabēta diena Rīgā

3. novembrī no pl. 10:00 līdz pl. 14:00 Rīgas valsts 2.ģimnāzijā, K.Valdemāra ielā 1, Rīgā, notiks Pasaules diabēta dienas pasākumi. Būs pieejama bez maksas vesela virkne izmeklējumu, tostarp kaulu minerālā blīvuma noteikšana.

Lasīt vairāk ...

19.10.2018

Bezmaksas HIV, B un C vīrushepatītu un sifilisa eksprestests

Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komiteja atgādina, pirmdienās, otrdienās un piektdienās no plkst. 9.00 līdz 14.00 HIV profilakses kabinetā Raiņa ielā 29 tiek veikta brīvprātīga testēšana ar eksprestestiem.

Lasīt vairāk ...

19.10.2018

Latvijā ir par trešo daļu HIV inficēto vairāk, nekā uzrāda statistika (1

Kopumā Latvijā līdz šim HIV atklāts 7472 cilvēkiem, bet miruši 1978 cilvēki. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, Latvijā šā gada 1. jūlijā dzīvoja 5576 personas, kurām diagnosticēta HIV infekcija, taču reālais inficēto iedzīvotāju skaits, kā noskaidrots pētījumā, kurā izmantotas matemātiskās modelēšanas metodes, ir par 34 procentiem lielāks - tātad reāli valstī dzīvo vairāk nekā 7400 inficētu cilvēku jeb aptuveni četras personas uz katriem 1000 iedzīvotājiem.

Lasīt vairāk ...

19.10.2018

Šķiet, valsts nevar teikt, ka naudas nav

Saprast, kas notiek ar C hepatītam paredzēto naudu, nav vienkārši, jo daļu šī budžeta veido ražotāju maksājumi, kas ir līguma nosacījums, lai zāles, kas ir pietiekami dārgas, valsts apņemtos apmaksāt, iekļaujot tās kompensācijas sistēmā. Nacionālais Veselības dienests izplatīja informāciju, ka ražotāji pilda līgumu nosacījumus un veic maksājumus, rēķinu apmaksa netiek kavēta. Taču - ja ražotāji, piemēram, rīt samaksā visu, vienlaikus atcelt ierobežojumus pacientu ārstēšanai nedz kāpēc nav iespējams.

Lasīt vairāk ...

18.10.2018

NVD nosauc sava darbinieka sniegto informāciju par nepatiesu

Šī gada sešos mēnešos zāļu ražotājiem piestādīto rēķinu apjoms ir 9 miljoni eiro. Rēķinus izraksta reizi ceturksnī, ņemot vērā aptiekās faktiski izsniegto zāļu apjomu, apmaksa no zāļu ražotāju puses netiek kavēta. Šo līdzekļu atgūšanas laiks neietekmē pacientu ārstēšanu, t.i. valsts kompensējamo zāļu budžetā tādējādi netiek radīti papildu finanšu līdzekļi, kurus varētu novirzīt, piemēram, lielāka pacientu skaita ārstēšanai vai citu slimību diagnožu pacientu ārstēšanai.

Lasīt vairāk ...

18.10.2018

Pilnveidos reģistru

Esošais HIV/AIDS gadījumu valsts reģistrs izveidots 1994. gadā, un tas nesatur daudzus nozīmīgus epidemioloģiskos un klīniskos datus, kas nepieciešami informācijas apkopošanai un analīzei. Reģistra pilnveide ir viens no būtiskiem instrumentiem, kas palīdz uzraudzīt un ierobežot HIV/AIDS izplatību Latvijā.

Lasīt vairāk ...

18.10.2018

Zinātnieki cer

Jaunais paņēmiens, lai "izvilinātu" HIV no slēptajiem rezervuāriem ar nabas un kaulu smadzeņu cilmes šūnu transplantēšanu, sešiem pacientiem izrādījās efektīvs.

Lasīt vairāk ...

18.10.2018

C hepatīts – zāles ir

C hepatīta piemērs demonstrē medicīnas zinātnes panākumus – ilgus gadus to uzskatīja par neārstējamu slimību. Ārstam praktiski bija tikai novērotāja un atbalstošās terapijas nozīmētāja loma. Bet tagad ir jaunākās paaudzes zāles un to kombinācijas. Individuāla pieeja ļauj lielākajam vairumam slimnieku sasniegt pozitīvus rezultātus.

Lasīt vairāk ...

17.10.2018

Par matemātiku

Patiesais dzīvojošo ar HIV cilvēku skaits ir par 34% lielāks – reāli valstī dzīvo vairāk nekā 7400 inficētu cilvēku. Raugoties proporcionāli, no 1800 personām, kuras par savu diagnozi vēl nezina, 50% vīrusu guvušas tieši heteroseksuālu dzimumsakaru ceļā, 35% – lietojot nesterilus priekšmetus narkotiku injicēšanai un 15% – homoseksuālu dzimumsakaru ceļā.

Lasīt vairāk ...

<--  1 2 ...  --> 
Pēc datuma
2021 (3)   
2020 (114)   
2019 (313)   
2018 (352)   
Decembris (26)   
Novembris (28)   
Oktobris (36)   
Septembris (34)   
Augusts (29)   
Jūlijs (31)   
Jūnijs (30)   
Maijs (33)   
Aprīlis (25)   
Marts (28)   
Februāris (26)   
Janvāris (26)   
2017 (354)   
2016 (341)   
2015 (337)   
2014 (322)   
2013 (371)   
2012 (386)   
2011 (430)