Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
30.12.2010

Juris Bārzdiņš, veselības ministrs, par izmaiņām veselības aprūpes sistēmā

Uzņemoties pildīt veselības ministra pienākumus, man nebija ilūziju, ka varēšu izvairīties no dabiskā konflikta, kas rodas, veselības aprūpi uzlūkojot ar nodokļu maksātāja un potenciālā pacienta interešu aizstāvja vai ārstniecībā strādājošā acīm, kuram alga tiek maksāta no tiem pašiem nodokļiem.

Lasīt vairāk ...

29.12.2010

Nikotīnu saturošie prezervatīvi

Pētnieki norāda, ka agrākajiem izgudrojumiem ar mērķi apkarot smēķēšanu galvenā problēma ir tā, ka neviens no tiem nav sniedzis pat simto daļu baudas, kuru cilvēks izjūt smēķēšanas laikā. Zviedrijas zinātnieki ir izgudrojuši nikotīna prezervatīvu, kurš, kā uzskata tā izgudrotāji, var palīdzēt atmest smēķēšanu un pat pasargāt no seksuāli transmisīvām slimībām.

Lasīt vairāk ...

28.12.2010

Valdība šodien skata

Valdība šodien lems par nozīmīgajiem grozījumiem MK Noteikumos Nr.899 ”Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”, kuru galvena būtība ir samazināt valsts kompensējamo zāļu cenas.

Lasīt vairāk ...

28.12.2010

VIR-576 – jauns eksperimentāls preparāts HIV ārstēšanai

Agrīnajās slimības stadijās preparāts spēj samazināt vīrusu slodzi par 95%. Trūkums ir tāds, ka injekcijai nepieciešama liela preparāta deva. Pētījumi apstiprina, ka tamlīdzīgi preparāti var analoģiskā veidā iedarboties uz citu vīrusu ietekmi cilvēka organismā.

Lasīt vairāk ...

28.12.2010

Jautājumā par vispārēju skrīningu uz HIV

Britu speciālisti uzstāj, ka HIV profilaksei nepieciešami papildus pasākumi, piemēram, tādi kā vispārēja analīzes veikšana rajonos, kur reģistrēts paaugstināts vīrusa izplatības līmenis. Izmēģinājuma programmas, kurām pateicoties, ārsti nosūta uz analīzēm visus jaunos klīnikas pacientus, jau ir parādījušas labus rezultātus.

Lasīt vairāk ...

27.12.2010

Romas katoļu baznīca joprojām neatbalsta prezervatīvu lietošanu kā pretapaugļošanās līdzekli

Par to rakstīts publicētajā Katoļu baznīcas ticības doktrīnu kongregācijas oficiālajā paziņojumā. Paziņojumā izteikts aicinājums izskaidrot iespējamos pārpratumus, kas saistīti ar pāvesta Benedikta XVI iepriekš publicētajiem izteikumiem, kurš pieļauj dažos izņēmuma gadījumos lietot prezervatīvus.

Lasīt vairāk ...

27.12.2010

Ģimenes ārsti?

64,77% Latvijas iedzīvotāju pie ģimenes ārsta vēršas tikai galējas nepieciešamības gadījumā, liecina aptaujas rezultāti, ko novembrī veica kompānija Latvijas reitingi. Un oficiālā statistika liecina, ka šodien sava ģimenes ārsta nav 15% Latvijas iedzīvotāju.

Lasīt vairāk ...

26.12.2010

Turpmāk Norvir - tabletēs

Veselības ekonomikas centrs iekļāva kompensējamo zāļu sarakstā Norvir (ritonavir) tabletes un izslēdza šā medikamenta mīksto kapsulu formu.

Lasīt vairāk ...

24.12.2010

Strīdi par farmakoterapiju ar metadonu

Glāzgovas universitātes Narkotiku lietošanas pētījumu centra pētījums apšauba Skotijas lielākās metadona programmas efektivitāti. Šī programma aptver aptuveni 22000 narkomānu, kuri no valsts saņem metadonu. Vai pastāv "pareizais viedoklis"?

Lasīt vairāk ...

24.12.2010

Zinātnes sasniegumi

ASV žurnāls "Science", tuvojoties gadumijai, atskatījies gan uz aizvadītā gada, gan gadu desmita būtiskākajiem zinātnes atklājumiem, kā arī uz tehnoloģijām, kas padarījušas tos iespējamus.

Lasīt vairāk ...

23.12.2010

NRA: Strauji aug sociālā spilvena tēriņi veselībā

Veselības ministrijas dati rāda, ka līdz gada beigām būs izlietota pilnīgi visa nauda no sociālā spilvena un pat nedaudz pietrūks.

Lasīt vairāk ...

22.12.2010

Vai maksāsim 50 santīmu par recepti?

Ministru kabinets atlika izskatīšanu rosinātajiem grozījumiem noteikumos par kompensējamo medikamentu un zāļu iegādes kārtību, kas paredzēja noteikt 0,50 latu pacienta līdzmaksājumu par katru izrakstīto recepti 100% kompensācijas kategorijā.

Lasīt vairāk ...

19.12.2010

Ātrās uzvilkšanas prezervatīvs

Ierīce, kas saucas WingMan (tiek izlaista arī ar tirdzniecības marku Pronto), paredzēta ātrai prezervatīva uzvilkšanai. Visa procedūra neaizņem vairāk kā 3 sekundes. Jaunā prezervatīva uzvilkšanas metode ir paredzēta, lai palīdzētu vīriešiem, kas atsakās no droša seksa tāpēc, ka uzskata kondomus par neērtiem.

Lasīt vairāk ...

19.12.2010

Ieteicams pacientiem ar smagām hroniskām slimībām

Med Record Bank ir veselības datu banka, kas katram cilvēkam sniedz iespēju apkopot, sistematizēt un droši glabāt visus savus veselības datus vienkopus elektroniskā veidā, nodrošinot tiem piekļuvi 24 h diennaktī visā pasaulē, kur vien pieejams internets. Slimības un nelaimes gadījumi nav paredzami. Tādēļ svarīgi, lai ne tikai ārstam, bet arī Jums ir visi savas veselības dati.

Lasīt vairāk ...

17.12.2010

Pacients ar HIV atzīts par veselu trīs gadus pēc kaulu smadzeņu pārstādīšanas

Vācu ārstu pacients, kurš cieta no HIV infekcijas un leikozes, kļūst vesels trīs gadus pēc ārstēšanas. Kā iepriekš tika ziņots, Berlīnē dzīvojošajam amerikānim 2007. gadā tika pārstādītas kaulu smadzenes, lai varētu ārstēt asins vēzi, ko bija izraisījusi inficēšanās ar HIV. Tad šim cilvēkam bija 42 gadi.

Lasīt vairāk ...

14.12.2010

Jaunā ierīce uzrādīs, cik efektīva ir pacienta ārstēšana (???)

Unikālu un ļoti noderīgu ierīci ir izstrādājuši Čulalongkornas universitātes speciālisti Taizemē. To izmantojot, HIV inficētajiem pacientiem iespējams noteikt noturības līmeni pret medikamentiem.

Lasīt vairāk ...

14.12.2010

Par tirdzniecības līguma noslēgšanu starp Indiju un Eiropas Savienību

Miljoniem cilvēku dzīves ekonomiski attīstītās valstīs ir atkarīgas no cenas ziņā pieejamiem medikamentiem – ģenēriķiem, ko ražo Indijā. To ražošanas ierobežošana var atstāt graujošas sekas uz veselības aizsardzības sistēmu visā pasaulē un, nenoliedzami, skars miljoniem pacientu tiesības uz veselību un ārstēšanu.

Lasīt vairāk ...

13.12.2010

Dzīve ar HIV kā veiksme (1

Reti izdodas dzirdēt par sadzīvošanas ar HIV pozitīvajām pusēm. Kopš brīža, kad man noteica diagnozi, manā dzīvē ir notikušas vairākas labas pārmaiņas. Kaut tas varbūt skan neprātīgi, es uzskatu, ka dzīve ar HIV – tā ir veiksme.

Lasīt vairāk ...

13.12.2010

Latvijā ikkatrs pacients reizi gadā var bez maksas doties pie sava ārsta uz profilaktisko apskati, kuras laikā var veikt arī bezmaksas HIV testu

Latvijā attieksme pret HIV ir neizpratnes, atturības un pat nolieguma pilna. Veselības ministrija sarežģīto situāciju nenoliedz. HIV tests ir valsts apmaksāts pakalpojums - pacientam par to nav jāmaksā. Pacientam jāsaka skaidri un gaiši: "Es gribu pārbaudīt, vai man nav HIV infekcija."

Lasīt vairāk ...

13.12.2010

Liela Azerbaidžāna un maza Igaunija

Azerbaidžānas mācību iestādēs tiks ieviests mācību kurss, lai stāstītu, kā novērst HIV infekcijas izplatīšanos. 2010. gada 11 mēnešos Azerbaidžānā HIV bija atklāts 409 cilvēkiem, bet Igaunijā - 349.

Lasīt vairāk ...
Kategorijas
Janvāris 2010 (34)
Februāris 2010 (26)
Marts 2010 (32)
Aprīlis 2010 (39)
Maijs 2010 (37)
Jūnijs 2010 (40)
Jūlijs 2010 (42)
Augusts 2010 (28)
Septembris 2010 (44)
Oktobris 2010 (41)
Novembris 2010 (46)
Decembris 2010 (36)