Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)+371 20207737 (ik dienu pl. 9 - 21)
agihas.lv@inbox.lv

 
04.03.2017

LR1 par piena aizstājējiem

HIV vertikālās transmisijas profilakse joprojām ir aktuāls jautājums, jo katru gadu tiek reģistrētas apmēram 70 HIV inficētas grūtnieces un vairāki HIV vertikālās transmisijas gadījumi. Ņemot vērā to, ka HIV infekcija nav ārstējama un, inficējoties ar HIV infekciju jaundzimušā periodā, cilvēks ir atkarīgs no ārstēšanas visu mūžu, ir svarīgi novērst jebkurus jaundzimušā inficēšanas riskus.

Lasīt vairāk ...

03.03.2017

AGIHAS – ‘piesedzam’ valsts neizdarību

Ar projektu „Mazulītis nav vainīgs” biedrībai AGIHAS izdevās ne tikai reāli palīdzēt HIV pozitīvām mātēm un viņu bērniem, bet arī aktualizēt piena aizstājējproduktu nodrošinājuma jautājumu valsts veselības aprūpes politikas līmenī. Pozitīvs lēmums ir pieņemts, taču novēloti – tas stāsies spēkā tikai 1. aprīlī.

Lasīt vairāk ...

30.11.2016

Notiks koncerts «Latvijas HIV/AIDS stāsts 30 gadu garumā»

1. decembris - Pasaules AIDS diena – šogad Latvijā būs sevišķa, jo pirmo reizi mūsu valstī tā tiks atzīmēta ar īpašu labdarības koncertu un balvas «Glāsts» (par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas izplatības mazināšanā) svinīgu pasniegšanu. Koncerts notiks Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā plkst. 18:00, bet tiešraidē būs skatāms arī televīzijas kanālā Rīga TV24.

Lasīt vairāk ...

16.11.2016

Zini, nevis mini - saite uz rezultātu analīzi

Projektā «Zini, nevis mini» veikts pētījums, kurā noskaidroti HIV inficēto iedzīvotāju viedokļi un vēlmes. Šie cilvēki, papildus slimības radītajam slogam, ir pakļauti arī lielam stigmatizācijas spiedienam un pašizolācijas tendencēm.

Lasīt vairāk ...

03.11.2016

Es zinu! Vai Tu zini?

Biedrība AGIHAS – Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem - 1. novembrī ir uzsākusi akciju “Es zinu! Vai Tu zini?”, kuras ietvaros Latvijas iedzīvotāji ar videoklipu starpniecību tiek aicināti noskaidrot savu HIV statusu.

Lasīt vairāk ...

01.11.2016

ЯЗнаюСвойВИЧСтатус

AGIHAS: Побереги себя и своих любимых! В ноябре и до 15-го декабря действуют особые скидки на ВИЧ тест в лабораториях «E. Gulbja Laboratorija» и «Centrālā Laboratorija».

Lasīt vairāk ...

01.11.2016

EsZinuSavuHIVStatusu

AGIHAS: Pasargā sevi un savus mīļos! Novembrī un līdz 15. decembrim īpašas atlaides HIV testam laboratorijās «E. Gulbja Laboratorija» un «Centrālā Laboratorija».

Lasīt vairāk ...

25.10.2016

Prezentēs projekta «Zini, nevis mini» rezultātus

Projekta ietvaros tika anketēti 218 HIV-pozitīvie cilvēki.

Lasīt vairāk ...

30.09.2016

AIDS Action Europe regional training on affordability and pricing of medications

AIDS Action Europe is happy to launch the call for trainee applications for its regional training for the Baltic States on affordability and pricing of medications taking place.

Lasīt vairāk ...

21.09.2016

Par Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdi

20. septembrī Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē tika spriests par HIV infekcijas izplatību Latvijā un tās ārstēšanas iespējām. Sēdē klātesošie diskutēja arī par pārbaužu uz HIV noteikšanu plašam pacientu lokam, piemēram, tiem, kam paredzētas operācijas.

Lasīt vairāk ...

25.07.2016

AGIHAS: Zini, nevis mini

Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem - biedrība „AGIHAS” kopš 2016. gada 1. jūlija īsteno projektu „Zini, nevis mini”, kura mērķis ir stiprināt biedrības kapacitāti, izzinot mērķauditorijas – Latvijas HIV inficēto iedzīvotāju – viedokļus par dažādiem jautājumiem.

Lasīt vairāk ...

27.06.2016

Baltic Pride: Rīga - Viļņa

Pasākumā, kas vērts pret diskrimināciju un stigmatizāciju, no Latvijas piedalījās arī Biedrība «AGIHAS», atbalstot Biedrību «LGBT un viņu draugu apvienība Mozaīka».

Lasīt vairāk ...

19.05.2016

19. maija «Monopols»

Lasīt vairāk ...

16.05.2016

Arī lietū sveces deg

Svētdien, spītējot lietum, pie Stēlas mirušo no AIDS piemiņai 20 cilvēku aizdedza sveces, nolika ziedus un klusuma brīdī pieminēja mirušos. Andris Veiķenieks, biedrības «AGIHAS» valdes priekšsēdētājs: «Ik gadu šajā dienā atceroties no AIDS mirušos, mēs ne tikai godājam viņu piemiņu un pāragri aprāvušās dzīves, bet arī tiecamies, lai ikviens pacients sajustu un saņemtu to atbalstu un palīdzību, kas viņam konkrētajā brīdī visvairāk vajadzīgi un, lai mūsu sabiedrība kļūtu iekļaujošāka un iecietīgāka pret šiem cilvēkiem, kuriem piepulcēties kādā brīdī diemžēl var ikviens sabiedrības pārstāvis, jo HIV infekcija Latvijā jau sen ir pārkāpusi tā sauktās riska grupu robežas.»

Lasīt vairāk ...

15.05.2016

Мероприятие в память об умерших

Сегодня в 17 часов у Стелы памяти умершим от СПИДа (на пешеходном переходе от Вокзальной площади к улице Марияс, в Риге, напротив торгового центра "Ориго") состоится зажигание свечей, возложение цветов и минута молчания в память умерших от ВИЧ/СПИДа.

Lasīt vairāk ...

15.05.2016

Piemiņas brīdis

Šodien plkst. 17 pie Stēlas mirušo no AIDS piemiņai (Rīgā, pie gājēju pārējas no Stacijas laukuma uz Marijas ielu) notiks atceres pasākums, kura laikā tiks aizdegtas sveces, nolikti ziedi un ar klusuma brīdi pieminēti no HIV/AIDS mirušie.

Lasīt vairāk ...

15.04.2016

Lasīt vairāk ...

13.04.2016

Biedrības AGIHAS iesūtītie preses paziņojumi (1

Iniciatīva nodrošināt zīdaiņus ar tik nepieciešamo bezmaksas mātes piena aizstājējproduktu dod ne tikai nozīmīgu materiālu atbalstu ģimenēm, kurās viens vai abi vecāki ir HIV pacienti, bet arī veicina pacientu līdzestību un nepārtrauktu mazuļu uzraudzību, tiem nepieciešamo aprūpi. Tai ir arī nozīmīga emocionāla papildu vērtība, kas ļauj HIV pozitīvām sievietēm just piederības sajūtu Latvijas valstij, kad tā vēl aizvien nekādu atbalstu viņu bērniem nesniedz (2015. gadā valstī bija 73 dzemdības HIV pozitīvām sievietēm, kurās piedzima 75 mazuļi).

Lasīt vairāk ...

10.04.2016

Expressed greetings to AGIHAS for Exemplary Contribution to Health and Well-Being

AmCham, together with the United States Embassy in Latvia and Civic Alliance of Latvia, organized the Human Development Award program for the third consecutive year to honor inspirational people, businesses and organizations. The purpose of the award is to promote human development, prosperity, and the well-being of Latvia's people.

Lasīt vairāk ...

10.04.2016

Balvai «Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā» šogad izvirzīta arī biedrība AGIHAS

Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā balvu konkurss «Cilvēka izaugsmei Latvijā» risinās jau trešo gadu pēc kārtas, lai godinātu iedvesmojošus Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par ieguldījumu cilvēka izaugsmē. Konkursa uzvarētāji saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru „Asns", goda diplomu un citas speciālbalvas no programmas atbalstītājiem svinīgā apbalvošanas ceremonijā 15. aprīlī plkst. 19:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Lasīt vairāk ...
Arhīvs
2017 (2)   
2016 (19)   
2015 (22)   
2014 (6)   
2013 (9)   
2012 (13)   
2011 (19)   
2010 (1)   
2009 (4)   
2008 (1)